wtorek, 29 lipca 2014

Kosmetyczka w podróży

W związku SEZONEM URLOPOWYM 31.07-10.08.2014 r. napisałam Wam trochę o kosmetyczce w podróży.Pakując walizkę, wybiera się tylko rzeczy "niezbędne"... ekhem jak to bywa z nami kobietami, niestety dla nas WSZYTSKO SIE PRZYDA! Piszę tu oczywiście o rzeczach kosmetycznych, nie poruszam spraw góry ciuchów, ktorą wziąć suszarkę?, szczotka czy grzebień?, pasta do zębów, sandały czy trampki? a może jeszcze węgiel w razie choroby? Czy też karty do gry na nudę...

Uważam, że podczas planowania podrózy, czy urlopu bardzo ważne jest zadbanie o higienę. W tym celu pakujemy :
-paczka chusteczek nawilżających (Ze względu na kontakt z wrażliwą i mocno ukrwioną skórą miejsc intymnych powinno się wystrzegać chusteczek zawierających: parabeny, SLS, związki PEG, alkohol)
- kosmetyki łączone (są praktycznym rozwiążaniem), np. żel pod prysznic który nadaje się też jako szampon do włosów, czy też krem nawilżający na dzień jak i noc w jednym
- koniecznie antyperspirant, gdyż jak wiadomo wysiłek i wyskoa temperatura na świeżym powietrzu powodują większe pocenie się skóry.
Kolejną sprawą jest wygoda stóp. Latem bardzo dużo chodzimy, zwiedzamy, co za tym idzie nasz stopy są bardzo obciążone, spakujmy ze sobą tarkę do stóp oraz jakis peeling drobnoziarnisty i krem nawilżający do stóp :)

Teraz kilka rzeczy tak bardziej ogólnie
TWARZ:
- filtry UV
- lekki puder mineralny na wieczorny wyskok na disko
- eyeliner oraz tusz , Tusz, który będzie towarzyszyć nam na wyjeździe powinien być tuszem do zadań specjalnych, nie możemy sobie pozwolić na wpadki! Wiec pakujemy tusz wodoodporny. Bądź wybieramy sie do Waszej kochanej kosmetyczki wykonać rzęczy Semi pernamentne bądź 1:1.
- usta zabezpieczmy pomadką ochronna

PAZNOKCIE:
- pomaluj je za wczasu na modne NEONOWE kolorki bądź urocze PASTELE:) W podróz zabierz ze sobą kilka sztuk :)

ZAPACH:
- lekki letni zapach w małej buteleczce, unikajcie pakowania dużych fiolek z mocnymi ciężkimi perfumami

To tyle ode mnie :)  Miłego wypoczynku! Trzymajcie się!
Wasza JOKA

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz